Szukaj na blogu

Cuda na patyku- Warszawa

Om nom nom cuda na patyku
(dawne lody na patyku)
Warszawa, ul. Lipowa 7a
Powiśle Odkąd dowiedziałam się o tym miejscu, postanowiłam, że muszę się tam wybrać. Jednak ciągle było mi tam nie po drodze jak byłam w Wawie, tym bardziej, że nie wiedziałam jak się tam dostać :) Aż w końcu moja kochana E. zabrała mnie do tego słodkiego miejsca :)
Kiedy wchodzisz od razu w oczy rzuca się lodówka z kolorowymi lodami. Było już chyba po 19stej a wybór lodów wciąż był spory i stanęłam przed dylematem jakiego wybrać.

Mały lód kosztuje 3 zł, duży 5 zł. Na początku wybierasz smak, potem polewę, a na końcu posypkę. I teraz masz wybór: wyjść na dwór, albo tak jak my wybrać się na pięterko (gdzie jest kawiarnia, do kupienia kawa, ciasto i coś mocniejszego). Na piętrze jest bardzo przestronnie i całkiem milutko, w sam raz na pogaduchy i robienie sobie tysiąca fotek :) 
 Przejdźmy do lodów: 
mój śmietankowy w czekoladowej polewie z pistacjami
E. wybrała czekoladowy z pistacjową polewą i pistacjami.

Konsystencja lodów jest jakby piankowa, w smaku bardzo słodka (dla mnie chyba aż za), polewa z dobrej czekolady. Dobre, ale bez szału. Ot lody w polewie i czekoladzie. Cena nie jest wysoka, więc można wpaść, spróbować i się zasłodzić :) Myślę, że dla dzieciaków to ogromna frajda skomponować sobie własnego loda na patyku :) 

8 komentarzy:

 1. Świetne miejsce!! W moim małym miasteczku, również mamy kawiarenkę, gdzie można zjeść lody robione na miejscu pycha :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jak dla mnie sprawa jest trochę przereklamowana. Robiłam kilka podejść do lodów i niezależnie o jakiej godzinie atakowałam lodziarnię ich nie zastałam, raz jeden dostąpiłam jednego takiego osamotnionego loda więc zdesperowana wzięłam i tak jak piszesz, szału nie ma. chyba się zraziłam, wygląda na to, że od tamtego czasu się poprawiło ale teraz mi jakoś tam nie po drodze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne, podoba mi się. Lody wyglądają bardzo apetycznie..

  OdpowiedzUsuń
 4. we Wro też są takie lody... muszę pójść i spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne miejsce, chętnie je odwiedzę jak będę w Warszawie

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj kochana, jeszcze tyle mamy miejsc do odwiedzenia! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś :) Jeśli zostawiasz komentarz, jako anonim zostaw swoje imię :) Jeśli wypróbowałeś przepis wyślij zdjęcie na klaudia.sroczynska@gmail.com lub wstaw na fanpage :)