Szukaj na blogu

Puricom Stella test

Przez ostatnie tygodnie miałam okazję testować filtr osmotyczny do wody Puricom Stella, który działa na zasadzie odwróconej osmozy. W skład zestawu do filtrowania wody wchodzi:
- odwrócona osmoza Puricom Stella
- filtry i membrana
- nowoczesna wylewka
- akcesoria i elementy potrzebne do montażu.System otrzymywania wody oparty jest na pięciostopniowej filtracji wody:
-filtr wstępny oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych
-dwa filtry węglowe oczyszczają wodę z chloru - tym samym poprawiają jej zapach i smak
-membrana osmotyczna usuwa metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy
-liniowy filtr węglowy poprawia smak i usuwa wszystkie cząsteczki zapachowe.

Puricom Stella - osmoza nie wymaga podłączenia do prądu, pracuje cicho, tak by domownikom nie przeszkadzać, a dzięki swoim opływowym kształtom dopasowuje się do szafki zlewozmywakowej. Wykonana jest z najwyższej jakości składników. Zbiornik jest sporej pojemności - 16 litrów, a odpływ zostaje automatycznie odcięty po zapełnieniu zbiornika. Rama filtra jest nierdzewna, a wylewka (czyli kranik, z którego pobierany potem wodę) nowoczesna i najwyższej jakości.Kranik posiada sporą zaletę - obraca się wokół własnej osi, dzięki czemu nie ma możliwości zawadzenia o niego przy np. większej ilości naczyń w zlewozmywaku. Sam kranik jest niewielki, dzięki czemu możemy nalewać z łatwością wodę np. do małych butelek.Moje i domowników zdziwienie było ogromne, kiedy zrobiliśmy test porównania wody miejskiej niefiltrowanej i przefiltrowanej z osmozy. Sami zobaczcie:

na lewo woda przefiltrowana, po prawej niefiltrowana

góra niefiltrowana, dół filtrowana
Efekty widać od razu :) Woda filtrowana jest krystalicznie czysta, a przy tym bardzo smaczna, bo nie posiada specyficznego zapachu. Przy zaparzaniu herbaty nie wytwarza się specyficzny nalot na powierzchni. Wodę filtrowaną na co dzień używamy teraz do czajnika, żelazka (nie zbiera się teraz kamień, a mamy wodę twardą i był to problem), picia prosto z kranika, podajemy kotu oraz przygotowujemy kostki lodu, które mają śnieżną barwę. My jesteśmy zachwyceni! Zdrowa i smaczna woda prosto z kranu! 
Woda filtrowana jest bardzo dobra dla alergików.
W związku z tym, że z uzupełnianiem płynów mam problem to teraz staram się to zmienić, a woda filtrowana mi sprawę zdecydowanie ułatwia, bo nie trzeba wychodzić z domu po butelki z wodą :).

Minusem użytkowania jest strata wody - na 1 litr wyprodukowania przefiltrowanej wody traci się aż 4 litry wody wodociągowej, która trafia do kanalizacji (podobno w skali miesiąca to tylko 1 zł więcej). Wadą jest też spory zbiornik na wodę, który zajmuje trochę miejsca pod zlewem - ponieważ oprócz pojemnika jest tam poduszka powietrzna zapewniająca wysokie ciśnienie.

Filtry należy wymienić dopiero po roku użytkowania.

Jeśli Was zainteresowała odwrócona osmoza zajrzyjcie do sklepu krainawody.pl i na fanpage Zdrowy Nawyk Picia Wody 
13 komentarzy:

 1. Wszystko pięknie...pisząc takie artykuły wypadałoby pisać też o wadach czy też wątpliwościach co do tego procesu. Wbrew pozorom nie jest to taki cud miód.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chantel gdybyś przeczytała całość to zauważyłabyś też moje spostrzeżenia o wadach :)

   Usuń
 2. Super recenzja Dusia :) Jak sprawuje się Twój filtr po kilku miesiącach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak na początku bez zarzutów :) jesteśmy zadowoleni

   Usuń
 3. Ja użytkuję filtr od tygodnia, jak narazie jestem bardzo zadowolona. Woda jest smaczna, a narzeczony nie miał problemów z zamontowaniem go w szafce pod zlewem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz ma już rok, nie używamy go aż tak często, więc filtry są jeszcze dobre, jestem również zadowolona :)

   Usuń
 4. Dlaczego nie używacie go często? Coś jest nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po jakimś czasie trochę przeszkadza mi specyficzny zapach - używamy do żelazka, dla kota, rzadziej na zupy. Spory odpad wody jest też

   Usuń
 5. Może zapach świadczy o tym, że czas najwyższy wymienić wkłady?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostały wymienione pomimo że test wykazał że jeszcze sąsklepten zapach to nie smród tylko taka chemia trudny do opisania, pojawił się pp 2 miesiacach. Jednak taka woda dalej jest lepsza niż twarda kranowa. Anonimie nie wstydz się ujawnic :)

   Usuń
  2. Zostały wymienione pomimo że test wykazał że jeszcze sąsklepten zapach to nie smród tylko taka chemia trudny do opisania, pojawił się pp 2 miesiacach. Jednak taka woda dalej jest lepsza niż twarda kranowa. Anonimie nie wstydz się ujawnic :)

   Usuń
 6. W imieniu czytelniczek, które czytają Twojego bloga piszę do Ciebie z gorącą prośbą o recenzję Stelli po tych kilku miesiącach, których ją użytkujesz. Wiele z nas zapewne zastanawia się czy po dłuższym okresie picia i gotowania wody z osmozy jesteś zadowolona z jej smaku i zapachu i w ogóle z działania tego filtra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie woda jest lepsza niż kranówa choć pozbawiona totalnie minerałów - jednak do żelazka używam tylko jej i do picia dla kota. Minus zajmuje dużo miejsca i w małym mieszkaniu niestety jest to trochę kłopotliwie. Pozdrawiam czytelniczki :)

   Usuń

Dziękuję, że jesteś :) Jeśli zostawiasz komentarz, jako anonim zostaw swoje imię :) Jeśli wypróbowałeś przepis wyślij zdjęcie na klaudia.sroczynska@gmail.com lub wstaw na fanpage :)