Szukaj na blogu

Warsztaty serowarskie

Jakiś czas temu dostałam zaproszenie od Pomorskiej Akademii Kulinarnej na warsztaty serowarskie "Z miłości do sera". Spotkanie zostało poprowadzone przez małżeństwo, Klarę i Rafała Łojko, którzy prowadzą z pasją własne gospodarstwo "Kukówka" na Kaszubach. 

fot. Agnieszka Potocka//Trojmiasto.pl
Podczas spotkania usłyszeliśmy o procesie powstawania serów oraz uczestniczyliśmy w procesie jego wytwarzania.  Poniżej na fotografiach można zobaczyć, jak powstaje ser parzony - parzenica, wyłącznie z mleka pełnotłustego i podpuszczki. 
Proces powstawania sera mnie bardzo zaciekawił, ponieważ nigdy nie miałam okazji tego procesu zobaczyć - życie w mieście ;).  Może kiedyś odważę się zrobić swój własny ser. fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.plMieliśmy okazję spróbować także domowych serów z orzechami i ziołami oraz wersji sera ala mozzarella - wszystkie były przepyszne!


Dziękuję za zaproszenie na warsztaty i prowadzącym za przekazanie wiedzy w ciekawy sposób. 


1 komentarz:

  1. Muszę przyznać, że widoki są imponujące. Taki domowy ser jest najlepszy :) To teraz pewnie nie zaprzestaniesz tych działań i będziesz od czasu do czasu w domu robić ?:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś :) Jeśli zostawiasz komentarz, jako anonim zostaw swoje imię :) Jeśli wypróbowałeś przepis wyślij zdjęcie na klaudia.sroczynska@gmail.com lub wstaw na fanpage :)