Szukaj na blogu

CV od kuchni

Dzisiaj trochę inaczej, bo chcę Wam opowiedzieć, jak ważne jest dobrze napisane CV i jak mądrze jest skorzystać z pomocy osoby doświadczonej w tym temacie. Na See Bloggers miałam okazję poznać Kamilę z bloga Trening Kariery i od razu wiedziałam, że to przeznaczenie :).  Na konferencji mieliśmy się poznać z nowymi osobami, trafiłyśmy na siebie i Kamila pyta mnie "Cześć, czym się zajmujesz na co dzień", a ja odpowiadam "Piszę bloga i szukam pracy", a Ona odpowiada "A ja jestem doradcą kariery" i dalej wyglądało to tak, że Kamila postanowiła pomóc mi w odpicowaniu mojego CV.

U góry - tak było, na dole - tak jest, dzięki Kamili :). Robi wrażenie, prawda?

W moim CV brakowało jakiegoś sensownego ładu i składu, wypunktowaniu ważnych informacji i podkreśleniu tego, co potrafię najlepiej. Ten zielony pasek miał symbolizować moją duszę biologa, ale nie szukałam pracy, jako biolog tylko pracy biurowej. Ze współpracy z Kamilą powstało coś rewelacyjnego! Kiedy otworzyłam plik to pomyślałam "wow, wreszcie jest profesjonalnie", są moje kolory, a to co najważniejsze przykuwa uwagę i moja praca blogowa została podkreślona, a ja nie potrafiłam tego podkreślić. Okazuje się, że nawet odwrócenie zdjęcia zmienia wszystko. Mając profesjonalne CV nie wahałam się wysyłania go na jeszcze więcej ogłoszeń, pewniej szłam na rozmowę kwalifikacyjną, a osoba rekrutująca zadawała sensowne pytania o moje doświadczenie, bo miała wszystko na tacy, nie musiała się doczytywać tego, co wcześniej miałam wypisane po przecinku i zadawać pytań zupełnie z głowy, pytała o rozwinięcie tego, co miałam w CV.

Podsumowując - MAM PRACĘ! I to taką, którą chciałam - jestem ogromnie wdzięczna Kamili za pomoc i oczywiście obiecuję Jej coś słodkiego, a dla Was mam słodką promocję i rabat na odpicowanie własnego CV. Zdecydowanie polecam ze skorzystania z takiej pomocy, bo dobre, ale też ładne CV przykuwa uwagę pracodawcy, a Ty czujesz się pewniej i profesjonalnie. 
Wiele cennych porad znajdziecie też na blogu Trening Kariery.
8 komentarzy:

 1. No ja jestem w trakcie pisania Cv. Sama napisałam, ale twoje pierwsza klasa. Tez szukam pracy, może i mi ktoś napisze porządnie ha ha ha :)
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super sprawa z taka pomocą przy tworzeniu CV, sama chciałabym mieć takie profesjonalne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super ,fajnie ze sa takie osoby ;)
  chetnie wysle;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie fajnie wygląda po zmianach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Duśka to się zgrałyśmy. Ja od początku marca wróciłam do pracy. Powodzenia. A CV rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje drogie, czekam na Was :) możemy zrobić analizę CV i sprawdzić czy mamy nad czym pracować :) kontakt@kieruneknaprace.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś :) Jeśli zostawiasz komentarz, jako anonim zostaw swoje imię :) Jeśli wypróbowałeś przepis wyślij zdjęcie na klaudia.sroczynska@gmail.com lub wstaw na fanpage :)