Szukaj na blogu

Święto Toruńskiego Piernika - kocham Toruń

13 sierpnia w Toruniu odbyło się Święto Toruńskiego Piernika, na które zostałam zaproszona przez Fabrykę Cukierniczą Kopernik, czyli najstarszego producenta pierników i wafli w Polsce. Toruń przywitał mnie mglistym porankiem, ale już po południu było upalnie, tłumnie i dzień obfitował w wiele atrakcji. 
Z okazji Święta Piernika na bulwarze rozstawiły się food trucki, a tuż za nimi w 3 okrągłych namiotach odbywały się pokazy kulinarne znanych szefów kuchni, konkurs dla trójmiejskich restauracji, warsztaty dla dzieci i kulinarno-fotograficzne dla blogerów. 

Dawno temu zostałam zaproszona na warsztaty z Grzegorzem Łapanowskim, ale nie udało mi się na nie dotrzeć, nad czym zawsze ubolewałam. Tym razem miałam przyjemność słuchać Grzegorza na żywo, podziwiać z jaką pasją opowiada o jedzeniu i daniach, które przygotowywał na naszych oczach. Oczywiście wśród składników znalazły się pierniki - powstała buraczana sałatka z kozim serem. Następnie uczestniczyłam w warsztatach piernikowych, gdzie udało mi się ulepić piękną katarzynkę. Po warsztatach przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum Toruńskiego Piernika (ul. Strumykowa 4), które jest nowością w Toruniu, a partnerem jest Fabryka Cukiernicza Kopernik. Podczas zakupu biletu możemy dokonać wyboru między biletami z warsztatami piernikarski, a zwiedzaniem samej ekspozycji. W tym muzeum poznacie historię toruńskich pierniczków, zobaczycie stare narzędzia do ich wyrobu, ich drogę powstawania - punkt obowiązkowy podczas pobytu w Toruniu. 


Najbardziej byłam podekscytowana warsztatami fotograficznymi dla blogerów, gdzie mogłam spotkać się razem z blogerkami kulinarnymi z całej Polski oraz dowiedzieć się "od kuchni", jak wygląda praca między kucharzem, a fotografem. Grzegorz Łapanowski wziął się za gotowanie i dzielił się z nami cennymi poradami i trickami by jedzenie wyglądało, ale też smakowało dobrze, natomiast fotograf Jakub Wilczek razem ze stylistką jedzenia Kasią wprowadzili nas w świat tajników pięknych kulinarnych fotografii - to była bardzo cenna lekcja. Te wszystkie akcesoria do zdjęć zabrałabym dla siebie :). Kilka zdjęć, które udało mi się pstryknąć podczas warsztatów. 
Choć upał dawał się we znaki to dzięki Grzegorzowi i Jego załodze oraz fotografowi Kubie i stylistce Kasi to były bardzo inspirujące warsztaty. 
W Toruniu byłam kilka razy, ostatnie dwa wyjazdy przekonały mnie, że kocham to miasto - za architekturę i za kulinaria. Odwiedziliśmy w Toruniu restaurację Luizjanę oraz Dom Sushi (na pewno pojawią się relacje), ale także kilka naszych sprawdzonych miejsc - na pewno więcej niedługo. Tutaj wpisy kulinarne z Torunia:


Coffee Whisky House
Róże i Zen

Stara Pączkarnia, Kawiarnia Lenkiewicz i sklep firmowy Fabryki Kopernik z piernikami

Dziękuję ogromni Fabryce Cukierniczej Kopernik za możliwość uczestniczenia w Święcie Toruńskiego Piernika i za moc atrakcji :). P.S. a tutaj przyłapało mnie Dzień Dobry TVN :) klik


P.S.II bez prezentów nie mogło się obejść :)5 komentarzy:

Dziękuję, że jesteś :) Jeśli zostawiasz komentarz, jako anonim zostaw swoje imię :) Jeśli wypróbowałeś przepis wyślij zdjęcie na klaudia.sroczynska@gmail.com lub wstaw na fanpage :)