Szukaj na blogu

Na słodko Piotr Kucharski

"Na słodko"
Piotr Kucharski
Wydawnictwo Pascal

"Na słodko" to druga książka Piotra Kucharskie, którą posiadam - pierwszą o chlebie recenzowałam już jakiś czas temu - www.dusiowakuchnia.pl/2015/09/chleb-domowa-piekarnia-recenzja.html.
Książka dostępna jest w Księgarni Internetowej Gandalf.com.pl za jedyne 56, 32 zł - klikCóż mogę powiedzieć - pięknie wydana gruba książka w twardej okładce, na której widzimy autora książki. W środku czekają na nas 4 rozdziały - teoria, przepisy podstawowe, codzienne, kruche i tarty. Naprawę jest z czego wybierać - są klasyki, bardzo dobrze opisane oraz nieco świeżych przepisów, jak np. sernik z nerkowców. Podobnie, jak w poprzedniej książce, mocną stroną są przepiękne fotografie, w większości na całą stronę, które robią dużą robotę aż chce się popędzić do kuchni i piec. Książka na pewno przyda się początkującym w pieczeniu gdyż zawiera sensownie napisaną teorię, w której można dowiedzieć się jak zrobić własne ekstrakty czy cukier waniliowy.Z książki przetestował przepis na odwracane ciasto z owocami - rewelacyjne, wilgotne, jesienne ciasto, na pewno będę korzystać z tej książki.


I moje ciasto :) niedługo na blogu. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś :) Jeśli zostawiasz komentarz, jako anonim zostaw swoje imię :) Jeśli wypróbowałeś przepis wyślij zdjęcie na klaudia.sroczynska@gmail.com lub wstaw na fanpage :)