Szukaj na blogu

Najlepsza kawiarnia w Agios Nikolaos (Kreta)

Kto marzy o słonecznym urlopie nad turkusową wodą? Jeśli jeszcze nie wybraliście kierunku to zachęcam Was do pomyślenia nad Kretą, która jest piękna - poczytajcie wpis "co warto zobaczyć na Krecie" oraz "co zjeść na Krecie". Dzisiaj chciałabym Wam polecić kawiarnię Chez Georges z cudownym widokiem na centrum miasta. To numer 1 według Trip Advisor. 

Chez Georges
2 Vitsentzou Kornarou
Agios Nikolaos

Jak trafić do kawiarni? Wybierzcie się nad przepiękne jezioro Voulismeni, znajdźcie miliony schodków i wdrapcie się po nich w górę, podziwiając co chwilę widoki :). 
Na prawie samej górze znajduje się w bocznej uliczce wejście do Chez Georges, gdzie zaraz po wejściu wita nas sympatycznie właściciel. Zajmujemy stolik na tarasie z widokiem, bo w środku wcale jakoś super nowocześnie i modnie nie jest.Sam widok - zapiera dech w piersiach, widzimy morze, góry, jezioro, całe miasto, okoliczne wysepki, coś pięknego! Polecam wybrać się tutaj tuż przed zachodem słońca, to najlepszy moment, kiedy słońce zaczyna znikać, miasto nieco ciemnieje, a po chwili rozjaśnia się błyskiem latarni. 
Na miejscu zamówiliśmy capuccino za 2,8 euro i górską herbatę za 2,5 euro. Grecka gościność nas zaskoczyła, miły właściciel porozmawiał z nami chwilę, spytał skąd jesteśmy, dlaczego wybraliśmy się tu i postawił na stole szklanki z wodą z kostkami lodu :). Capuccino było naprawdę mocne!
Dla mnie tylko tyle starczyło do szczęścia - ah ten widok! Na miejscu przeglądałam księgę gości, było tutaj też wielu Polaków. Zostawiliśmy tam ślad od siebie :). 


Koniecznie odwiedźcie to miejsce! To punkt obowiązkowy :). Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś :) Jeśli zostawiasz komentarz, jako anonim zostaw swoje imię :) Jeśli wypróbowałeś przepis wyślij zdjęcie na klaudia.sroczynska@gmail.com lub wstaw na fanpage :)